Ścieżki rowerowe - Polska

Nowe ścieżki pieszo-rowerowe na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Nowe ścieżki pieszo-rowerowe: Żarki - Niegowa - Janów Nowe, rewelacyjne ścieżki pieszo-rowerowe dzięki staraniom okolicznych gmin powstały na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej! [Film powyżej!]

Trasa rowerowa w Krakowie na wesoło, czyżby!?

Ekipa TVP Info - Kraków, w cyklicznym programie "Podglądacze" w humorystyczny sposób podeszli do tematu "Trasy rowerowe". Jakże trafnie oceniają oni stan ścieżek i przykłady absurdów wymyślane wciąż przez pseudo - projektantów ścieżek rowerowych w Krakowie - przekonajcie się sami! Aż chciałoby się rzec: zapraszamy do nas, do nas - także do Gliwic! Hehehe :(

Use on each the other pages our translator, if you do not speak in polish!

Warszawa - Trasa rowerowa do Puszczy Kampinoskiej

Trasa rowerowa do Puszczy Kampinoskiej. Początek jazdy na Rondzie Zesłańców Syberyjskich. Koniec w Puszczy Kampinoskiej koło Lipkowa. Długość trasy: 20 km.

Trasa rowerowa: Warszawa, ul. Powązkowska - Las Młociński

Kilkadziesiąt minut jazdy rowerami przez Warszawę utrwalone na prezentowanym powyżej filmie z pewnością nieco przybliży nam stolicę widzianą z pozycji rowerowego siodełka. Podczas jazdy zauważa się brak drogowskazów kierujących rowerzystę do wybranego celu, zwłaszcza na rozwidleniach ścieżek rowerowych (które znikają raz po raz - czyżby normalka w Polsce!?) i skrzyżowaniach ścieżek z drogami publicznymi. Brak drogowskazów rowerowych na warszawskich ścieżkach może być uciążliwy dla rowerzysty spoza Warszawy, a jak jest w Waszych miastach? Czekamy na opinię na naszym profilu Facebook.

Ścieżki i trasy rowerowe - Lublin

Lublin: Ścieżki rowerowe w Lublinie: odcinek Zalew Zemborzycki - ul. Piłsudskiego, widziane okiem rowerzysty.

Ścieżki i trasy rowerowe - Katowice (32 filmy - Playlista!)

Ścieżki i trasy rowerowe prezentowane powyżej na filmach w postaci playlisty niestety wykonane zostały w nieprofesjonalny sposób, stale trzęsący się obraz z kamery zamontowanej nie wiadomo gdzie, brak kontroli filmującego nad tym co rzeczywiście widzi kamera - jest uciążliwy w oglądaniu. Jednak jest to jakikolwiek dokument obrazujący istniejące pseudo odcinki ścieżek rowerowych w Katowicach, brak jest spięcia ich w jedną spójną sieć. Autor filmu miał dobry zamysł, gorzej z wykonaniem. Hałas i niestabilność obrazu jest stałym elementem wyszystkich prezentowanych filmów - dlatego wskazane byłoby ponowne nakręcenie tych scen - choćby były z ręki kręcone, lecz z wyczuciem tego co widzi kamera i stabilizacji.

Ścieżki i trasy rowerowe -

...

Ścieżki i trasy rowerowe -

...